Stypendyści Prezesa Rady Ministrów z naszych szkół PDF Drukuj
Piątek, 10 Listopad 2017 10:02

7 listopada br. odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów z terenu województwa lubelskiego. W Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie dyplomy potwierdzające przyznane stypendium wręczali Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk oraz Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek.

Stypendia przyznane zostały 237 uczniom szkół z terenu województwa lubelskiego, w tym 5 uczniom ze szkół prowadzonych przez Powiat Lubartowski. Wśród stypendystów znaleźli się Damian Bogusz – uczeń Technikum Zawodowego nr 2 w Lubartowie kształcący się w zawodzie technik informatyk, Weronika Małyska – uczennica Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej kształcąca się w zawodzie technik ekonomista, Edyta Rola – uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Stępnia w Kocku oraz Jacek Jedut – uczeń Technikum Zawodowego w Ostrowie Lubelskim. Wśród wyróżnionych stypendystów znalazła się również uczennica I LO w Lubartowie Iwona Derecka, która stypendium odebrała 16 października br., bezpośrednio z rąk Premier – Beaty Szydło.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów przyznaje się tylko jednemu uczniowi danej szkoły, której ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości. Jest ono nagrodą dla uczniów, którzy otrzymali promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy wyniki co najmniej dobre.