Przedświąteczny czas prezentów dla małych pacjentów PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka
Piątek, 22 Grudzień 2017 14:15

Kilka dni trwało przygotowanie naprawdę niesamowitych prezentów przez uczniów Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie dla pacjentów oddziału dziecięcego szpitala w Lubartowie.

Nie jest tajemnicą, że czas spędzony w szpitalnych murach przez małych pacjentów nie zawsze kojarzony jest z czymś miłym. Postanowili choć trochę zmienić to uczniowie z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej. Na ścianach sal szpitalnych oddziału dziecięcego wymalowali oni motywy ze znanych bajek. - Chcemy, żeby dzieci, które spędzają czas w szpitalu, chociaż trochę poczuły się lepiej - mówi Marcelina Cieślak, jedna z uczennic RCEZ zaangażowana w malarskie przedsięwzięcie. To nie pierwsza akcja uczniów tej szkoły na rzecz lubartowskiej lecznicy. Zadowolenia ze współpracy nie kryje dyrektor placówki. - Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z młodzieżą w Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie. Wcześniej uczniowie pomagali w remoncie części szpitala - mówi Łukasz Semeniuk, dyrektor SPZOZ w Lubartowie.

Z prezentami dla dzieci zawitali w szpitalu również Członkowie Rady Społecznej działającej przy SPZOZ. W przedświąteczny czwartek z podarunkami odwiedzili oni najmłodszych pacjentów lubartowskiego szpitala. Wizyta była również okazją do oficjalnego przekazania szpitalowi ureterorenoskopu giętkiego, którego zakup możliwy był dzięki przekazanej dotacji z budżetu powiatu. To kolejny zakup sprzętu medycznego, który finansowo wsparł w ostatnim czasie Powiat Lubartowski.