Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

TECHNIKUM INFORMATYCZNE Z LUBARTOWA NIE ZWALNIA TEMPA! PDF Drukuj
Piątek, 12 Styczeń 2018 08:54
Technikum Zawodowe nr 2 z ul. Chopina, kształcące w zawodzie technik informatyk,  może po raz kolejny pochwalić się tytułem „Złotej szkoły”. Najlepsze technikum w Lubartowie zajęło 7 miejsce w województwie lubelskim oraz 78 pozycję w Polsce w rankingu „Perspektywy 2018”.

 

 

 

 

 

- W Rankingu Perspektyw wygrywają te licea i technika, które nie są nastawione na realizację starej zasady „uczyć wszystkiego wszystkich”. Uczniowie są różni, mają różne uzdolnienia, zainteresowania i plany życiowe. Szkoła średnia musi postawić sobie inne zadanie. Jest powołana do tego, by pomóc uczniom odkryć ich zdolności, a następnie pozwolić im rozwinąć skrzydła – powiedział podczas uroczystej gali Rankingu, prof. dr hab. Jan Łaszczyk – były rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie i przewodniczący Komisji ds. KRASP.

Jedną z takich właśnie szkół jest lubartowskie technikum informatyczne.

W tegorocznej edycji wypunktowano 300 najlepszych techników w kraju. Głównym kryterium rankingowym są wyniki matur, zarówno z przedmiotów obowiązkowych, jak też dodatkowych. Do tego dochodzą wyniki uczniów z olimpiad oraz egzaminów zawodowych. Warto podkreślić, że tegoroczne wyniki maturzystów lubartowskiego technikum po raz kolejny były rewelacyjne. Absolwenci szkoły z ul. Chopina uzyskali znacznie wyższe wyniki z poszczególnych przedmiotów niż średnie krajowe.

Również I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 2 im. Księcia Pawła Karola Sanguszki nie spuszcza z tonu i w tegorocznym rankingu uplasowało się na 36 miejscu w województwie lubelskim. W rankingu liceów ogólnokształcących
z województwa lubelskiego szkoła z ul. Chopina od kilku już lat zajmuje miejsce w czołowej czterdziestce.

 – Chciałabym przede wszystkim pogratulować osiągniętych wyników naszej młodzieży, zarówno uczniom technikum, jak tez licealistom oraz nauczycielom. Co roku stawka szkół staje się coraz bardziej wyrównana. Utrzymanie ubiegłorocznej pozycji w rankingu z roku na rok wymaga włożenia coraz większego wysiłku. Dlatego wyniki Rankingu szczególnie cieszą w tym roku całą społeczność ZS nr 2 w Lubartowie. – podsumowała Anna Wójtowicz, dyrektor ZS nr 2 w Lubartowie.

 


Kamil Kozioł [ZS2]

 

 

 

 

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie