Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 

Jak wygląda radio „od środka”? PDF Drukuj
Wpisany przez Krzysztof Onyszko   
Środa, 30 Listopad 2011 14:44

Każdy z nas codziennie słucha radia, ale niewielu zastanawia się, jak „od kuchni” wygląda przygotowywanie programów, ich prowadzenie, dobór muzyki , czy chociażby przygotowanie reklam. O tym, jak wygląda prawdziwe życie radia mogli się przekonać uczniowie klasy ID, którzy w czwartek odwiedzili siedzibę Radia Lublin. Naszym przewodnikiem, który odsłonił tajniki swojego zawodu, był dziennikarz Działu  Publicystyki Społeczno-Kulturalnej Radia Lublin- pan Józef Szopiński.


Wędrując krętymi korytarzami siedziby radia, mogliśmy zobaczyć, jak pracują realizatorzy dźwięku, realizatorzy reklam – sami nagraliśmy reklamę, czy dziennikarze przygotowujący serwisy informacyjne. Byliśmy również świadkami nagrania porannego programu„ Bez makijażu”. Ale najbardziej zainteresowało nas działanie rozgłośni Radia Free. Jest to rozgłośnia głównie nastawiona na młodych słuchaczy, grająca najnowsze hity i niebojąca się poruszać ważne i często kontrowersyjne tematy. Dziennikarz tej stacji bardzo ciekawie opowiedział nam o doborze muzyki, przerywników i pracy na bardzo nowoczesnym sprzęcie, którego jeszcze nie mają czołowe redakcje radiowe. Na zakończenie wycieczki nasz przewodnik – pan Józek Szopiński udzielił nam wielu interesujących wskazówek, jak dążyć do tego, by zrealizować własne marzenia o pracy w radiu.
Na zakończenie wycieczki mogliśmy skonfrontować nasze wyobrażenie o filmie „Listy do M” z licznymi opiniami płynącymi z mediów. Film, o którym jest ostatnio bardzo głośno, a który obejrzeliśmy w jednym z lubelskich kin, rzeczywiście okazał się świątecznym hitem.
Wycieczka odbyła się pod czujnym okiem naszej wychowawczyni p. Małgorzaty Kapicy i p. Beaty Sajdy.


tekst i foto: uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie

 

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie