Poradnik intersanta
Biuletyn Informacji Publicznej
Kultura
Organizacje pozarządowe
Złoty Lampart
Zamówienia publiczne
Gminy powiatu
Ogłoszenia
Ogłoszenia
Wybory Samorządowe

Związek Powiatów Polskich

Dziennik Ustaw

Monitor Polski 


Lampart 2015

Lampart 2016

Lampart 2017

Lampart 2018

Lampart 2019

Lampart 2014

Lampart 2013

Lampart 2012

Lampart 2011

Lampart 2010

Lampart 2009

Lampart 2008

Złoty Lampart Starosty Lubartowskiego dla Spółdzielni Mieszkaniowej w Lubartowie PDF Drukuj
Środa, 05 Listopad 2014 16:16
Znamy już laureata tegorocznej Nagrody Złotego Lamparta Starosty Lubartowskiego przyznawanej w konkursie Zaradny Innowacyjny Przedsiębiorczy. Zwycięzcą VII edycji konkursu została Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie. Honorową nagrodę - statuetkę Złotego Lamparta - z rąk Starosty Lubartowskiego Fryderyka Puły odebrał dziś w trakcie uroczystej gali, prezes Spółdzielni Jacek Tomasiak.

Nagroda Złotego Lamparta przyznawana jest tym przedsiębiorcom, producentom rolnym, producentom żywności, którzy w znaczący sposób przyczyniają się do rozwoju gospodarczego oraz promocji powiatu lubartowskiego. Co roku konkursowi towarzyszą emocje. Nie inaczej było w trakcie dzisiejszej uroczystości. W tym roku do nagrody zgłoszonych było 9 kandydatów: Ekologiczna Plantacja Borówki Amerykańskiej w Ochoży Polana sp. z o.o., Handel Artykułami Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie, Krzysztof i Izabela Soska prowadzący gospodarstwo ekologiczne, Gospodarstwo Agroturystyczne „CICHOSZA” Joanna Firgolska, Piekarnia Bigoraj-Jeżowski, P.H.U. „Witek” s.c. Maria i Waldemar Witek, Spółdzielnia Socjalna „INTEGRACJA”, Zakład Wyrobów Betonowych LEWTAK s.c. Rozstrzygnięcie poznaliśmy dzisiaj w trakcie uroczystej gali zorganizowanej w sali rycerskiej Starostwa Powiatowego w Lubartowie. Zanim podany został werdykt Kapituły Nagrody przedstawione zostały sylwetki wszystkich kandydatów oraz prezentacja na temat roli samorządu powiatowego w rozwoju przedsiębiorczości. Zaproszeni goście mieli również okazję wysłuchać koncertu kwartetu smyczkowego.

Więcej…
 
Kandydat: P.H.U. „Witek” s.c. Maria i Waldemar Witek PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:57
Firma istnieje od 1999 r. początkowo była to działalność głównie handlowa. Od 2011 r. właściciele zainwestowali w kompleks Handlowo-Usługowy, sklep samoobsługowy, Hotel Restauracja President, Naturalną Piekarnię „Witek”. W planie jest otwarcie Klubu Młodzieżowego, Strefy Fitness i SPA. Firma zatrudnia 30 osób, przyucza do zawodu 6 stażystów i 2 praktykantów

 

 
Kandydat: Spółdzielnia Socjalna „INTEGRACJA” PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:55
Przedsiębiorstwo społeczne założone przez 6 bezrobotnych osób w ramach projektu „Współdziałanie nowe wyzwanie”. Obecnie pracuje w nim 5 osób. Spółdzielnia prowadzi działalność w zakresie cateringu, sprzątania oraz zajęć edukacyjnych i rozrywkowych dla dzieci pt.: „Kinder house”. W ramach atrakcji dla dzieci organizowana jest nauka Zumby oraz zajęcia kulinarne.

Klientami spółdzielni są również osoby fizyczne i podmioty gospodarcze.

 
Kandydat: Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:54
Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie powstała w 1960 r. Obecnie posiada 288 364 m2  terenu, na którym znajdują się 93 budynki mieszkalne oraz 6 budynków z ok. 40 lokalami użytkowymi. Na przestrzeni lat 2007 – 2014 wykonano kompleksową termomodernizację 67 budynków mieszkalnych na kwotę 16 mln zł. Z RPO WL Spółdzielnia otrzymała prawie 12 mln zł. (całkowita wartość inwestycji wyniosła prawie 20 mln zł) na realizację projektów na osiedlach Zacisze, 1-go Maja, Lubelskiej, Cichej i Orlicz Dreszera w ramach którego wykonano remont infrastruktury drogowej polegający na przystosowaniu dróg do wymogów przepisów ppoż., wykonano remont chodników i ciągów pieszo-jezdnych, parkingów, kanalizację teletechniczną oraz rewitalizację zieleni.

Spółdzielnia jest również operatorem dostarczającym usługi telekomunikacyjne. Swoje usługi świadczy na terenie miasta Lubartów i gminy Lubartów. Dostarcza usługi związane z dostępem do programów telewizji kablowej jak również usługi dostępu do szerokopasmowego Internetu tak drogą kablową jak i radiową. Obecnie z usług SM korzysta:

- 3536 abonentów telewizji kablowej

- 3132 abonentów internetu kablowego

- 453 abonentów internetu radiowego

Nagrody przyznane kandydatowi:

 • „Kryształowa cegła” w 2012 roku.
 
Kandydat: Krzysztof i Izabela Soska PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:53
Państwo Izabela i Krzysztof Soska od 2009 roku prowadzą we wsi Elżbietów w gminie Michów 23 hektarowe gospodarstwo nastawione głównie na produkcję sadzonek i owoców borówki amerykańskiej, a w mniejszym zakresie malin i żurawiny wielkoowocowej. Wszystkie uprawy prowadzone są ekologicznie zgodnie z certyfikatem wydanym przez firmę Agro Bio Test. Państwo Soska posiadają również Certyfikat GLOBAL G.A.P. W 2013 roku działalność prowadzona przez Rolników z Elżbietowa została poszerzona o produkcję 100% soków borówkowych, borówkowo-malinowych i borówkowo-jabłkowych a w 2014 roku do asortymentu dołączono musy borówkowe bez dodatku cukru.

Nagrody przyznane kandydatowi:

 • Dyplom Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi za zajęcie I miejsca na etapie krajowym na najlepsze gospodarstwo ekologiczne w kategorii „ekologiczne gospodarstwo towarowe” w 2013 roku.
 • Dyplom do Urzędu marszałkowskiego Województwa Lubelskiego za zajęcie I miejsca w kategorii  „Najlepszy napój” podczas VI Eko- Festynu z rolnictwem i przetwórstwem żywności ekologicznej
 • Rolnik Lubelszczyzny 2013- I miejsce w kategorii Gospodarstwo Ekologiczne
 
Kandydat: Polana Sp. Z.O.O. PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:51
POLANA Spółka z Ograniczoną Odpowiedzialnością została założona w 1998 roku przez Stephena Taylora. Specjalizacją Spółki jest produkcja i sprzedaż owoców borówki amerykańskiej. Firma posiada trzy plantacje zlokalizowane w województwach: lubelskim, pomorskim i zachodniopomorskim. Łączna powierzchnia gruntów należących do firmy to 499ha. POLANA Sp.Z.O.O. w Ochoży to największa na świecie plantacja borówki organicznej. Każdego roku wyprodukowane owoce znajdują odbiorców na rynku polskim, angielskim i wielu innych rynkach zagranicznych.

Plantacje firmy posiadają certyfikaty:

 • GLOPALGAP- Dobra Praktyka Rolnicza
 • AGROBIOTES- Certyfikat Ekologiczny
 • LEAF
 • NATURE’S CHOICE (standard sieci Tesco) – GOLD potwierdzające  dbałość o satysfakcję klienta oraz najwyższą jakość owoców.

 

Nagrody przyznane dotychczas kandydatowi:

 • Wyróżnienie w konkursie na Najlepsze Gospodarstwo Ekologiczne- 2008r.
 
Kandydat: Zakład Wyrobów Betonowych LEWTAK s.c. PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:50
Firma ZWB LEWTAK S.C. jest firmą rodzinną istniejącą na rynku budowlanym od 1986 roku. Specjalizuje się w produkcji elementów konstrukcyjnych takich jak: Stropy Teriva, Beton Towarowy, Nadproża, Bloczki fundamentowe, Pustaki wieńcowe. Dopasowując się do potrzeb rynku budowlanego firma poszerzyła swój profil produkcyjny o: systemy kominowo-wentylacyjne, wyroby z aglomarmuru. Na przestrzeni lat firma wyrobiła sobie markę producenta oferującego produkty najwyższej jakości.

Uzyskane certyfikaty i nagrody:

1. Certyfikaty Zakładowej Kontroli Produkcji wydanej przez Budowlany Instytut Techniczno-Badawczy Praga

 
Kandydat: Gospodarstwo agroturystyczne „CICHOSZA” PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:48
Gospodarstwo agroturystyczne „CICHOSZA” rozpoczęło działalność w 2008 roku. Od  początku działalności zdobyło duże uznanie gości zarówno krajowych jak i zagranicznych. Goście zachwyceni są malowniczą okolicą emanującą spokojem, urokliwą Kozłówką i zadbanym Lubartowem. Przybysze z różnych krajów świata (Niemiec, Francji, Włoch, Anglii, USA, Australii, Mołdawii, Szwecji) są zachwyceni  możliwościami prawdziwego odpoczynku w ścisłym kontakcie z przyrodą. Są tacy, którzy wracają do „CICHOSZA” po raz piąty. Za powyższą działalność Gospodarstwo Agroturystyczne „CICHOSZA” otrzymało dwie nagrody:
 • w 2009 roku Championa 2009 w kategorii Gestor Bazy Wypoczynkowej Region Podkarpacko- Lubelski
 • w 2014 roku I miejsce w VI edycji Konkursu „ Na najciekawszą ofertę agroturystyczną w Regionie Lubelskim (Nagroda Marszałka Województwa Lubelskiego)
 
Kandydat: Firma „Handel Art. Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz” PDF Drukuj
Wpisany przez Artur Pytka   
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:47
Firma „ Handel Art.. Przemysłowymi Sławomir Ziębowicz” istnieje od 1998 roku i zatrudnia obecnie 14 osób. Na terenie naszego powiatu oraz województwa lubelskiego reprezentuje takie marki jak: 4F, DIVERSE, 5.10.15,MOODO, VOLCANO, TROLL. Duże marki, z którymi współpracuje to: WOJAS, BADURA, GINO ROSSI, SAGAN, MUSTANG, PAKO LORENTE, WÓLCZANKA. Posiada 8 sklepów z modą damską, męską, młodzieżową, dziecięcą oraz salony obuwnicze. Dodatkowo firma zajmuje się wynajmem nieruchomości. Właściciel firmy angażuje się w działalność na rzecz lokalnej społeczności.
 
Kandydat: PPHU Bigoraj-Jeżowski – Piekarnia sp. j. PDF Drukuj
Wtorek, 04 Listopad 2014 12:45
Firma z wieloletnią tradycją, specjalizująca się w produkcji wyrobów piekarniczych. Od chwili powstania  jest stale modernizowana, podnoszone są warunki socjalne oraz kreowana jest coraz wyższa kultura pracy. Dodatkowo od dwóch lat posiada sklep firmowy w centrum miasta. Kadra pracownicza składa się z 43 osób, w tym 9 uczniów. Piekarnia bazuje na tradycyjnym wyrobie pieczywa i preferuje ręczną produkcję, dzięki czemu produkty są świeże i posiadają wyjątkowy smak. Oferta wyrobów piekarniczych stale się powiększa. Głównym celem przedsiębiorstwa jest stałe rozwijanie oferty sprzedawanych produktów, poprawa ich jakości oraz zwiększanie zadowolenia klientów. Firma często prowadzi działalność charytatywną oraz wspiera wydarzenia kulturalne, oświatowe i sportowe.

Otrzymane nagrody:                     

 • Nagroda Burmistrza Miasta Lubartów w dziedzinie działalności gospodarczej w 2014r.
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>

Strona 1 z 2

Dane kontaktowe

 
Adres:  ul. Słowackiego 8, 21-100 Lubartów
Telefon: 81 855 28 65
Fax: 81 854 33 24
E-mai: starostwo@powiatlubartowski.pl
Godziny pracy:
Poniedziałek: 7:30 - 15:30Wtorek:7:30 - 15:30
Środa:7:30 - 15:30Czwartek:7:30 - 15:30
Piątek:7:30 - 15:30  

Numer rachunku bankowego do dokonywania wpłat na rzecz Starostwa Powiatowego w Lubartowie:

22 8707 0006 0021 2063 2000 0003 Bank Spółdzielczy w Lubartowie